Кваліфікація водіїв навантажувача за розрядами

Отримання водійського посвідчення – це не зовсім простий процес і в процесі навчання людям доводиться прикладати для цього певні зусилля. Одна справа, коли мова йде про звичайний автомобіль і все дуже сильно ускладняється, якщо говорити про робочу техніку, що потребує від водія певних пізнань і розуміння великого спектру функцій та особливостей подібного обладнання.

Один з прикладів такої професії – це водій навантажувача. Щоб почати працювати на такій роботі недостатньо мати звичайне водійське посвідчення. Окрім цього, потрібно пройти відповідні курси, на яких ви отримаєте не лише практичні навички роботи з подібним обладнанням, але й широку теоретичну базу, відносно охорони безпеки та правильного використання всіх функцій та можливостей такого транспорту.

Навчання на водія навантажувача може відрізнятися за терміном, в залежності від конкретної категорії та досвіду людини в керуванні подібним транспортом.

Що потрібно знати про розряди

Як і у випадку з багатьма іншими професіями, обов’язки та заробітна плата працівника може відрізнятися в залежності від отриманого ним розряду. 

  • 2-й розряд – дає змогу працівнику керувати навантажувачами та розвантажувачами й тому подібною технікою, основне завдання якої полягає в роботі з навантаженням та його транспортуванням з однієї точки в іншу. Частково, таким працівникам дозволяється допомагати у вирішенні планових технічних процедур, пов’язаних з ремонтом техніки. Для отримання розряду потрібно мати достатньо відомостей про конструкцію, інструкції з використання техніки, особливості її ремонту й так далі;
  • 3-й розряд – дає змогу машиністам працювати з більш важкими видами техніки, в тому числі й тими, де за основу взята акумуляторна технологія. В обов’язки працівника входить проведення технічного обслуговування, виявлення поломок, встановлення та зняття додаткових секцій, проведення планових та технічних робіт та заряд батареї;
  • 4,5,6,7 розряди – у випадку з іншими рівнями, працівники повинні керувати всіма раніше перерахованими видами систем та обладнання. Окрім цього, в обов’язки таких робітників входить проведення всіх типів робіт, починаючи з обслуговування та закінчуючи ремонтними роботами.

Важливо зазначити, що для підвищення свого розряду, працівник повинен пройти відповідний тест, який дає зрозуміти, наскільки він готовий до того, щоб розширити спектр своїх обов’язків та впоратися з додатковими завданнями.

Важливо зазначити, що незалежно від розряду, водій навантажувача повинен бути ознайомлений з наступними пунктами:

  1. ПДД;
  2. Конструкція транспортного засобу, його принцип роботи та особливості ремонтних робіт;
  3. Правила використання обладнання;
  4. Можливі види поломок;
  5. Слюсарна справа.

Ви можете дізнатися про все це ще більш детально, якщо будете брати до уваги рекомендації від спеціалістів Профітех